Doporučení #1: Scyllaya - Bend around the wind (Avengers, FrostIron, 18+)

12. prosince 2012 v 15:30 | Mikhail |  Doporučení
Bend Around the Wind jsem začala číst od samého začátku, kdy se povídka objevila na FanFiction.net. Během pár kapitol si mě autorka naprosto obmotala kolem prstu a já záhy vysvětlím proč. Celá (zatím stále nedokončená) série je inspirovaná prostředím a celkovou filosofií kultovního sci-fi seriálu Firefly (který vytvořil Joss Whedon, ano, TEN). Série začíná náhle ale nikoli nesmyslně, styl psaní je poutavý a zábavný a příběh vám nedovolí poznat nudu aniž by muselo jít hlavním protagonistům o život. Dovolím si tvrdit, že i po 32 kapitolách je Tony Stark stále Tonym a Loki stále Lokim, i přes nemalý vývoj, kterým oba prošli, to se hned tak nevidí. Detaily, které dohromady tvoří uvěřitelný vesmír, obsahují informace, které byste jistě nepostrádali ale jejich přítomnost potěší (že na jiné planetě může být jiná gravitace tak nějak podvědomě víte, ale pokud vám to autor potvrdí a upřesní, asi se na něj těžko budete zlobit).

Každá kapitola má smysl, v každé se něco děje a člověk má konečně pocit, že i slashová povídka může mít příběh, že to nemusí být jen o tom jednom. Samozřejmě, pokud vám jen o to jedno jde, tak tohle není záležitost pro vás.


Scyllaye tleskám a hodně, opravdu hodně doufám, že úroveň téhle fikce podrží až do konce (a že se vůbec nějakého konce dočkáme).

Summary: A few months after the battle of New York the God Loki appears back on Star Tower under chaotic circumstances. This time however he is on the run. Tony Stark gets caught up in the crossfire and is taken along with the Aesir. Can the two of them ever make truce in order to get away? And even if they do, how does one escape from such a dark corner of the universe, when they are so very far away from the Nine Realms, that not even Loki knows the way back home. But first, they need to survive.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama