Doporučení #2 - Manna Francis a její M/M díla

9. dubna 2013 v 10:31 | Mikhail |  Doporučení
Manna Francis se slash fikci věnuje úctyhodných 11 let, píše a vydává knížky, které vynikají propracovaností postav i světa a obsahují poutavé detektivní zápletky.
Záměrně jsem nenapsala konkrétní dílo, protože Manna toho napsala dost, valná většina z toho jsou vynikající věci a valná většina se odehrává ve stejném universu.

Příběh série Administration začíná s knihou Mind Fuck. "Přivítá" vás dystopická cyberpunková a nepříliš vzdálená budoucnost Nového Londýna. Totalitní režim Administration, gestapácký ústav I&I (Investigation and Interrogation Division), svět převratných objevů. Totalitě navzdory korporace jen kvetou a s nimi i spiknutí. Vítejte ve světě, kde nikdo nemá čisté svědomí.

První kniha nás seznámí s protagonisty celé série - Val Toreth je vyšetřovatelem pro I&I, co přesně to obnáší a proč je to doživotní stigma, to si budete muset přečíst sami. Během rutinního vyšetřování záhadného úmrtí se Toreth setkává s Keirem Warrickem, ředitelem menší společnosti SimTech, vyvíjející speciální technologii pro dokonalou virtuální realitu.
Toreth je nejen díky své práci tak trochu psychopat a tak trochu hodně sadista, Warrick, svému společenskému postavení navzdory, je submisivní masochista a tak trochu asociál. Tyhle dva protipóly se přitahují jako magnet a když už musí Toreth trávit s Warrickem tolik času kvůli vyšetřování, proč nespojit příjemné s užitečným. Toreth má rozhodně bujnou fantasii, Warrick se nebrání prakticky ničemu, byť jsou občas jejich hrátky zdraví ohrožující. Vyšetřování jde pomalu, mrtví přibývají a dvěma partnerům, kteří se zuřivě brání svému vztahu říkat vztah, se kolem krku utahuje smyčka, kterou drží někdo velmi nebezpečný.

Mind Fuck a další knihy ze série jsou vlastně dost povedené byť ne úplně sofistikované detektivky s těžce BDSM m/m linkou, která se táhne napříč propracovaným světem.Warrick s Torethem mají oba poměrně vážné psychické problémy, jsou to lidé, kteří viděli a zažili příliš mnoho. Respektují se, vnímají bolest toho druhého ale jediné, jak si jsou schopni navzájem pomoci, je jejich malá soukromá "hra". Oslovují se příjmením, nechodí spolu na večeře, nejsou to ani kamarádi s výsadami, jeden druhého by neopustil, ale raději by si nechali uříznout ruku, než aby to řekli nahlas.

Mind Fuck je úvod do celé série a jako takový mi utkvěl v hlavě nejvíce, v žádném případě to ale neznamená, že by ostatní knihy a povídky byly špatné.

A víte co je nejlepší? Manna má téměř všechny své práce v plné délce na svých stránkách, takže neváhejte a čtěte ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama