Doporučení #3: 3 BL webkomiksy, které stojí za pozornost

5. května 2013 v 19:17 | Mikhail |  Doporučení
Díky bohu za psanou Bl literaturu! Kolik fanynkovských srdcí by usychalo za zdmi pokoje, který sdílí se svými sourozenci? Kolika faux pas se předešlo díky tomu, že jste stihli zavřít list prohlížeče dřív, než oko zvědavého rodiče přečetlo byť jediný řádek? Ale pak jsou tu jiné situace. Chvíle, kdy je venku tma, závěsy jsou zatažené, sourozenec na flámu a rodiče na Labutím jezeře v Národním divadle. Proč bychom se v takové chvíli omezovali jen psanou formou, když to můžeme mít s obrázky!


Přesně tak, názorně, někdy černé na bílém, jindy ve více barvách, než jsou naše sítnice schopny pojmout, netřeba cokoliv ukládat do počítače a třást se strachy, kdy se to provalí, po přečtení stačí jen kliknout na "vymazat historii prohlížení" a je to v suchu.

Jenže na mocném Internetu je webkomiksů spousta a spousta, tak kde začít, aby člověk neztrácel čas se špatně nakreslenými hloupostmi?


#1 - StarFighter by HamletMachine
HamletMachine má nápad a styl. Obojí je surové a během prvních pár panelů vám musí být jasné, že v tomhle sci-fi na nějakou romantiku prostě není místo. Cain a Abel obsluhují útočnou loď Reliant, světlovlasý a tak trochu zakřiknutý Abel zastává pozici navigátora, zatímco Cain zvící řádně vytočeného rotvajlera ovládá útočné systémy lodi. Pro představu jak se věci mezi těmi dvěma mají: První věc, kterou Cain Abelovi řekne, zatímco Abel přemýšlí, jak se seznámit se svým novým partnerem a spolubydlícím, je "You're my bitch now."
Stargifhter má aktuálně kolem 180 stran a bohužel není updatován pravidelně.


#2 - Devoto: Music in Hell
Originálně pojaté téma démonů/padlých andělů a to jak vizuálně tak tématicky. V tomhle zajimavém a velmi pracně malovaném komiksu se seznámíme s Devotem, kdysi andělem hudby, nyní démonem, kterého si přivolávají ti, kteří by rádi získali větší hudební talent. Za to Devotovi sice neplatí duší, ale kupříkladu tím, že ho nechají ve vyhrazenou denní dobu obývat své tělo. Není totiž démona, který by měl rád Peklo a tak všichni dělají co můžou, aby se z jeho spárů dostali alespoň na chvíli.


#3 - Teahouse
Teahouse je věc profláklá ale když jde o BL webkomiksy, nelze ho nezmínit. Díky velmi specifickému vizuálu poznáte tuhle věc na sto honů. Setkáte se s celou plejádou postav obývajících vyhlášený nevěstinec a mimo jiné i s princem, který je častým hostem. Teahouse se tématem nemůže rovnat Starfighterovi ani Devotovi ale je zábavný a dobře nakreslený.


Bramborová medaile - Lymbus
Lymbus je velmi dobře nakreslený webkomiks v manga stylu, který se na Internetu pohybuje už 2 roky a za tu dobu autoři vyrukovali s jedinou 31 stránkovou kapitolou. Líbí se mi vizuál i zasazení, byť obě hlavní postary podezřele připomínají Akiru a Shikiho z Togainu no Chi, ale zatím těžko soudit, kam se tenhle komiks bude ubírat.

A co vy? Máte nějaký oblíbený webkomiks?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama