Komiksová vsuvka

22. února 2015 v 21:22 | Mikhail |  Doporučení
Už jsem zase 3 měsíce nic nezveřejnila. Není to proto, že bych neměla nápady, ani tím, že nemám na svoje věci tolik času, kolik bych si přála. Ten důvod je paradoxně přesně opačný: píšu často a nápadů mám místy víc, než je snesitelné. Takže než se usadím na jednom z těch nápadů a dovedu ho do zdárného konce, tady máte pár tipů co s volným časem a několika stovkami až tisícovkami korun.


Trojčata z Vertiga
Vertigo je odnoží komiksového nakladatelství DC (Batman, Superman, …), které se soustředí na komiksy pro dospělé publikum. U Vertiga nenajdete moc klasických superhrdinů, tady se jede na osobnosti, příběh a originalitu. Sandman, V jako Vendetta - i to jsou dítka Vertiga.

John Constantine: Hellblazer 129 - 174 (Syn člověka, Těžké časy, Dobré úmysly, Zamrznutí, Potopa, Popel a prach)
Komiksová série Hellblazer vycházela od roku 1988 až do roku 2013, kdy byla oficiálně ukončena mateřským nakladatelstvím DC. John sice žije dál, nyní vychází pod názvem Constantine New 52, ale jedná se jen o stín jeho bývalého já. Nový mág Constantine je vykleštěný, barevný a se spoustou řachavé zábavy, aby imponoval mladším čtenářům.

V letech 2005 - 2013 u nás ovšem pod taktovou nakladatelství Crew vyšlo v češtině 6 svazků obsahujících 45 sešitů z dob, kdy byl Constantine kultovní záležitostí oslavovanou pro svá dospělá témata, jedinečný humor a přesah. Co by vás, jako čtenáře zrovna tohoto blogu jistě mohlo zajímat je fakt, že John je bisexuál a příběh, který se táhne napříč pěti z knížek (vyjma Syna člověka), s tím má hodně co dělat. Nějakou akci ve stylu yaoi mangy ale samozřejmě nečekejte, o tom Hellblazer zkrátka není, leč o to přirozeněji to celé vyznívá.

Pokud vás děsí čísla sešitů, vězte, že zbytečně. 129 - 174 označují zasazení v rámci celé série, jedná se však o jeden kompletní příběh. Nepotřebujete znát 128 předchozích, a už vůbec ne 126 následujících sešitů.

Lucifer, kniha 1 - Ďábel vchází do dveří
Nad koupí Lucifera jsem dlouho váhala, protože jsem na něj četla dost rozporuplné reakce. Nakonec jsem se ale odhodlala, a nelitovala. Lucifer je spin-off série Sandman od Neila Gaimana, a seznámí vás se světlonošem, jak ho neznáte. Kníže pekelný v této sérii již není knížetem pekelným poté, co na tento post dobrovolně rezignoval. V pekle zanechává i svá křídla, a odchází do světa lidí, kde si v Los Angeles otevírá hudební klub Lux.

Na první pohled je Lucifer trochu podobný Constantinovi, ale tenhle pocit setrvá jen do chvíle, než začnou vyplouvat na povrch drobné nuance Luciferovy osobnosti, jeho motivace a cíle. Lucifer je nejukecanější komiks, který vlastním, takže pokud chcete nějakou tu akci, tohle pravděpodobně nebude vaše první volba.

Lucifer má tu nespornou výhodu, že se jedná o uzavřenou sérii, takže nemusíte mít strach, že by se postupně rozrůstal na stovky sešitů, jako je tomu u mnohých starých sérií. Jedenáct knih je konečné číslo, přičemž v češtině doposud vyšlo sedm z nich.

Mýty - Legendy v exilu
Zatím se hrálo na osobnosti, Mýty jsou ale především o nápadech. Sněhurka, Růženka, velký zlý vlk, tři prasátka, Kráska a Zvíře… ti všichni a mnozí další byli válkou vyhnáni ze svých království a pohádkových světů, a usadili se v New Yorku. Protože samozřejmě nemohou dopustit, aby se o nich běžní lidé dozvěděli, určili si jasná pravidla a založili vlastní samosprávu, která bude dohlížet na jejich dodržování.

Válka si nevybírá, čili bylo rozhodnuto, že jakékoliv staré spory a nesváry musí být zapomenuty, a jakékoliv nové se budou trestat dle závažnosti třeba i smrtí. V rámci této velké amnestie zločinů se Bigby Vlk stává šerifem komunity, zatímco Sněhurka se stará o její chod.

Náš svět se ovšem na mýtech nevratně podepsal, když jim nabídl alkohol, cigarety, prostituci a drogy. Hledáte-li sérii, která by byla originální, zábavná a zajímavá, Mýty nelze než doporučit. Aktuálně je do češtiny přeloženo šest knih, vlastním tři a zbytek zcela jistě doplním. Mimo jiné byly Mýty inspirací pro seriál Once Upon a Time, a přímo z nich vychází epizodická příběhová adventura Wolf Among Us, kterou doporučuji i příležitostným hráčům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama